„Ta marcheweczka tak ładnie Pani w rączce leży”

Jak sobie radzić z głupimi komentarzami, przekraczaniem granic
i poczuciem zagrożenia?
Razem z Marcinem Leśniakiem, instruktorem KRAV MAGA porozmawiamy o tym, jak reagować w niekomfortowych, trudnych sytuacjach, szczególnie kiedy jest się kobietą.

Rozmowę podzielimy na trzy części w zależności od rodzaju relacji, w których jesteśmy i przestrzeni, w której mają one miejsce:
Związek: obrażanie się, nie odbieranie telefonu, nie odzywanie się, bycie chłodnym, jeśli nie będzie się „grzeczną”, dystans fizyczny, w tym seksualny, jeśli kobieta nie zachowuje się tak jak druga strona chce, mówienie o dziewczynie do znajomych jaka jest nieodpowiedzialna, głupia, nieuważna, podważanie jej kompetencji i umiejętności jako matki, pracownicy, kochanki.
Praca: osobiste komentarze, sugerowanie, że przeszkadza kiedy siedzi, gdzie siedzi podczas wykonywania swoich obowiązków, zawstydzanie, przekraczanie granic fizycznych.
Przestrzeń publiczna: nie zachowywanie dystansu, ocieranie się, masturbacja, łapanie za pupę, komentowanie wyglądu kobiety, wrzucanie komentarzy o podtekście seksualnym w sytuacjach codziennych: „Ta marcheweczka tak Pani ładnie w rączce leży”.
Oglądajcie nas 19.05.2021 od godz. 19.00 na FB Fundacji SPUNK.
Rozmowę poprowadzi Anna Jurek, edukatorka seksualna i prezeska Fundacji SPUNK.
Marcin Leśniak – Instruktor KRAV MAGA dla osób cywilnych. Posiada uprawnienia międzynarodowe, wydane przez kwaterę główną IKMF w Izraelu. Służył w pododdziale bojowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, skoczek spadochronowy wojsk powietrzno-desantowych. Pasjonat psychologii w zakresie osobowości i jej wpływu na zachowania. Przez cały czas podnosi kwalifikacje z zakresu Krav Maga oraz procedur bezpieczeństwa poprzez udział w szkoleniach i seminariach prowadzonych przez najlepszych specjalistów na świecie.