Ostatni rok pracy to…

Przez ostatni rok współpracowałyśmy z ponad 35 osobami, które uwierzyły, że mogą spokojnie i merytorycznie rozmawiać z młodzieżą, rodzicami, nauczycielkami, dyrekcjami szkół o dojrzewaniu, zakochaniu, związkach, stawaniu się młodymi, świadomymi dorosłymi.
Czas na takie rozmowy był i chyba nadal jest nie najłatwiejszy: cały czas mamy rządy opcji politycznej, która nie sprzyja edukacji seksualnej, równości, tolerancji i akceptacji, prawom mniejszości, które powinny być respektowane, samodzielnemu, niezależnemu myśleniu. Rząd nie szanuje zawodu nauczyciele, przez co nauczyciele nie ufają MEN’owi. Praca z lękiem, oporem i covidem przez ostatni rok nadwyrężyła nasze siły, przyprawiała o ból głowy, zdarzało się ze złości popłakać i wołać o pomstę do nieba.
Mimo to, wiele i wielu z Was dało z siebie ogromnie dużo, żeby dotrzeć do młodzieży z wiedzą, otwartą głową, życzliwością. I udało się!
Wy nam zaufaliście. My w Was uwierzyłyśmy.
Teraz w całej Polsce znajdują się osoby, które chętnie przyjadą do szkół, świetlic, ośrodków socjoterapii i domów dziecka, żeby wesprzeć dzieci, młodzież, rodziców, edukatrki_ów w rozmowach o dorastaniu.
Stokrotne dzięki za ten czas.
Jesteśmy (z) Wami!