Kim jesteśmy?

  • prowadzimy autorskie warsztaty dla młodzieży, rodziców, nauczycieli,
  • organizujemy otwarte lekcje edukacji seksualnej,
  • szkolimy edukatorów i edukatorki z całej Polski,
  • prowadzimy anonimowe poradnictwoczat na www.spunk.pl, kanał na YouTube: EDU SEKS Q&A https://tiny.pl/tc2lf,
  • oferujemy wsparcie psychologiczne i prawne

Działamy w Łodzi, w Warszawie, i innych miastach w Polsce. Realizowaliśmy warsztaty dla młodzieży i spotkania z rodzicami w Zgierzu, Radomiu, Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim, Grójcu, Sztumie, Lublinie, Poznaniu.

Współpracujemy ze szkołami podstawowymi, liceami, domami dziecka, ośrodkami socjoterapii, świetlicami.
Mamy ogromne doświadczenie w rozmowach z przedstawicielami gmin, kuratoriów, wydziałów oświaty i szkół.

Od 2012 r. realizujemy zadanie publiczne “Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV” dla Urzędu Miasta Łodzi. Naszym największym sukcesem jest stworzenie i wdrożenie miejskiego programu “Profilaktyka ciąż …”, przy wsparciu radnych Rady Miejskiej w Łodzi. Jest to najdłużej działający tego typu program w Polsce, z największą liczbą przeszkolonej młodzieży (> 2000 os). Co roku nasza oferta wygrywa i realizujemy program w łódzkich szkołach.

Jesteśmy dumne/i z zaufania, którym obdarzają nas młodzi ludzie, ich rodzice i nauczyciele.

 

Uczymy młodzież jak o siebie dbać, program zajęć dla młodzieży

Zgoda dla rodziców/opiekunów prawnych na udział dziecka w zajęciach

 

Nasz zespół


Aleksandra Dulas – socjolożka, edukatorka seksualna i terapeutka traumy na stałe współpracująca ze Stowarzyszeniem Fabryka Równości. Skończyła seksuologię kliniczną w Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny. Autorka programu edukacji seksualnej dla młodzieży realizowanego przez Fundację SPUNK od 2012 r. Twórczyni projektów edukacyjnych, propagatorka edukacji obywatelskiej. Prezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK.

Anna Jurek – edukatorka seksualna i filozofka. Autorka programu edukacji seksualnej dla młodzieży realizowanego przez Fundację SPUNK od 2012 r. Od ponad 10 lat rozmawia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi o dorastaniu, relacjach, seksualności. Dla Newsweek Extra Psychologia Dziecka i Psychologia Nastolatka rozmawia z dziećmi i nastolatkami o byciu sobą, kształtowaniu charakteru i znajdowaniu własnych dróg życiowych. Propagatorka metody Dociekań Filozoficznych opartych na programie „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana, filozofuje z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi. Na stałe współpracuje z Teatrem Powszechnym w Łodzi prowadząc warsztaty w ramach cyklu „Dziecko w sytuacji”. Trenerka Procesu Wspomagania Rozwoju Kompetencji Kluczowych. Absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK.

Barbara Michalska – pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna. Specjalistka w tematach: edukacja medialna, kompetencje cyfrowe, pozytywna strona Internetu, edukacja seksualna i antydyskryminacyjna, profilaktyka uzależnień. Nieformalnie pasjonatka wyszukiwania potencjałów edukacyjnych i budowania sieci współpracy pomiędzy specjalistami w 3 sektorze oraz edukacji formalnej i pozaformalnej. Współautorka raportu: „Smartfon jako osobiste narzędzie edukacyjne ucznia” – Wydawca: Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i raportu: „Młodzi 2018” pod redakcją prof. Krystyny Szafraniec. Współzałożycielka Fundacji EduKABE.

Weronika Jóźwiak – antropolożka kultury, absolwentka podyplomowych studiów trenerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, pedagożka. Autorka i trenerka szkoleń edukacji pozaformalnej: antydyskryminacyjnych (Edukacja do różnorodności, SAFE), edukacji obywatelskiej (Jak się Łodzi powodzi?, Zagraj w miasto), edukacji globalnej (Wysokie koszty niskich cen), edukacji seksualnej (z Fundacją SPUNK), pedagogiki teatru (pedagog w Teatrze Pinokio w Łodzi, Theater of the oppressed). Koordynatorka projektów EOG, Swiss Fund, FIO, POKL, MKiDN, Erasmus+. Od 2017 roku Koordynatorka Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Julian Czurko – trener, coach i facylitator. Jako edukator młodzieżowy współpracuje z Fundacją SPUNK od początku jej działalności, wspierając rozwój programu z zakresu edukacji seksualnej. Współpracuj także z radami pedagogicznymi, szkoląc je z zakresu metodyki, w tym włączania narzędzi TIK, i profilaktyki, szczególnie w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Zdjęcia: studio.hawa.foto