Kim jesteśmy?

  • prowadzimy autorskie warsztaty dla młodzieży, rodziców, nauczycieli,
  • organizujemy otwarte lekcje edukacji seksualnej,
  • szkolimy edukatorów i edukatorki z całej Polski,
  • oferujemy wsparcie psychologiczne i terapeutyczne, 
  • zobaczcie nasz kanał na YouTube: EDU SEKS Q&A https://tiny.pl/tc2lf

Działamy w Łodzi, w Warszawie, i innych miastach w Polsce. Realizowaliśmy warsztaty dla młodzieży i spotkania z rodzicami w Zgierzu, Radomiu, Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim, Grójcu, Sztumie, Lublinie, Poznaniu.

Współpracujemy ze szkołami podstawowymi, liceami, domami dziecka, ośrodkami socjoterapii, świetlicami.
Mamy ogromne doświadczenie w rozmowach z przedstawicielami gmin, kuratoriów, wydziałów oświaty i szkół.

Od 2012 r. realizujemy zadanie publiczne “Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV” dla Urzędu Miasta Łodzi. Naszym największym sukcesem jest stworzenie i wdrożenie miejskiego programu “Profilaktyka ciąż …”, przy wsparciu radnych Rady Miejskiej w Łodzi. Jest to najdłużej działający tego typu program w Polsce, z największą liczbą przeszkolonej młodzieży (> 2000 os). Co roku nasza oferta wygrywa i realizujemy program w łódzkich szkołach.

Jesteśmy dumne/i z zaufania, którym obdarzają nas młodzi ludzie, ich rodzice i nauczyciele.

Uczymy młodzież jak o siebie dbać, program zajęć dla młodzieży

Zgoda dla rodziców/opiekunów prawnych na udział dziecka w zajęciach

Jako organizacja pozarządowa działałyśmy w latach 2012 – 2023. Teraz istniejemy jako nieformalna Grupa SPUNK oraz działamy indywidualnie jako specjalistki i specjaliści w swoich dziedzinach. 

 

Nasz zespół


Aleksandra Dulas – socjolożka, edukatorka seksualna i terapeutka traumy na stałe współpracująca ze Stowarzyszeniem Fabryka Równości. Skończyła seksuologię kliniczną w Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń SWPS Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny. Autorka programu edukacji seksualnej dla młodzieży realizowanego przez Fundację SPUNK od 2012 r. Twórczyni projektów edukacyjnych, propagatorka edukacji obywatelskiej. Prezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK.

Anna Jurek – edukatorka seksualna i filozofka. W latach 2012 – 2023 Wiceprezeska Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK. Autorka programu edukacji seksualnej dla młodzieży realizowanego przez Fundację SPUNK od 2012 r. Lobbowała na rzecz powstania programu miejskiego edukacji seksualnej skierowanego do młodzieży, finansowanego z budżetu miasta Łodzi. Od 2012 r. zadanie publiczne “Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV” obejmuje kolejne roczniki młodzieży. Nikt nie ma większego doświadczenia w Polsce w tym zakresie niż SPUNK. Stworzyła Biblioteczki Edukacji Seksualnej w łódzkich bibliotekach miejskich. Współpracuje z “Kosmosem dla dziewczynek” opiekując się tematem „ciało”. Autorka wielu artykułów o dorastaniu i znajdowaniu własnych dróg życiowych, m.in.: dla Newsweek Extra Psychologia Dziecka i Psychologia Nastolatka, portali: Kosmos dla dziewczynek, Dzieci są ważne, Wydawnictw: Znak, Debit, Perseidy. Na stałe współpracuje z Teatrem Powszechnym w Łodzi prowadząc warsztaty po spektaklach w ramach cyklu „Dziecko w sytuacji”, podejmując tematy: dojrzewania, rodziny, komunikacji, równości, przemocy. Propagatorka metody Dociekań Filozoficznych opartych na programie „Filozofowania z dziećmi” autorstwa Matthew Lipmana. Filozofuje z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi w instytucjach kultury. Na Instagramie prowadzi profil @pani.cogito.filozofuje. 

Barbara Michalska – pedagożka, socjoterapeutka, terapeutka pedagogiczna. Specjalistka w tematach: edukacja medialna, kompetencje cyfrowe, pozytywna strona Internetu, edukacja seksualna i antydyskryminacyjna, profilaktyka uzależnień. Nieformalnie pasjonatka wyszukiwania potencjałów edukacyjnych i budowania sieci współpracy pomiędzy specjalistami w 3 sektorze oraz edukacji formalnej i pozaformalnej. Współautorka raportu: „Smartfon jako osobiste narzędzie edukacyjne ucznia” – Wydawca: Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” i raportu: „Młodzi 2018” pod redakcją prof. Krystyny Szafraniec. Współzałożycielka Fundacji EduKABE.

Weronika Jóźwiak – antropolożka kultury, absolwentka podyplomowych studiów trenerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, pedagożka. Autorka i trenerka szkoleń edukacji pozaformalnej: antydyskryminacyjnych (Edukacja do różnorodności, SAFE), edukacji obywatelskiej (Jak się Łodzi powodzi?, Zagraj w miasto), edukacji globalnej (Wysokie koszty niskich cen), edukacji seksualnej (z Fundacją SPUNK), pedagogiki teatru (pedagog w Teatrze Pinokio w Łodzi, Theater of the oppressed). Koordynatorka projektów EOG, Swiss Fund, FIO, POKL, MKiDN, Erasmus+. Od 2017 roku Koordynatorka Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Julian Czurko – trener, coach i facylitator. Jako edukator młodzieżowy współpracuje z Fundacją SPUNK od początku jej działalności, wspierając rozwój programu z zakresu edukacji seksualnej. Współpracuj także z radami pedagogicznymi, szkoląc je z zakresu metodyki, w tym włączania narzędzi TIK, i profilaktyki, szczególnie w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Zdjęcia: studio.hawa.foto