Mały/duży update

Pomimo tego, że projekt się skończył, dzielnie działamy dalej, współpracujemy i wpieramy się.

  •  W Radomiu, Iga Borowiecka-Grzywacz i Iwona Ciupa prowadzą podcast Po zmroku o tolerancji, edukacji seksualnej i równości, na żywo w każdy czwartek o godz. 19 na stronie radomszczanska.pl.
  • We Wrocławiu śmiga projekt „Inkluzywny Dolny Śląsk – kompleksowe wsparcie społeczności LGBT+”, który ma na celu wsparcie edukacyjne i psychologiczne lokalnych społeczności Dolnego Śląska, w tym osób ze społeczności LGBT+, młodzieży i ich otoczenia. Projekt napędza m.in. nasz kolega Radek Bednarski ze Stowarzyszenia Różnorodności Społecznej „UP-Date”. Oczywiście, działania te są finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
  • Katarzyna Hromek cały rok prowadziła w Rzeszowie zajęcia z dziećmi w klasach 1-5 szkoły podstawowej. Razem z Patrycją Rogulską prowadzą na FB profil Więcej Światła i rozmawiają z młodzieżą o dojrzewaniu, relacjach, seksualności, najczęściej w Krakowie i okolicach.
  • Ewelina Hajłasz od września 2021 koordynuje Akademię Równości i Różnorodności w Zielonej Górze, w ramach której organizowała m.in. szkolenia antydyskryminacyjne, skierowane do kadry edukacji formalnej i pozaformalnej. Inicjatorem był Filip Czeszyk – radny miasta Zielona Góra, finansowanie było z małych grantów z Urzędu Miasta Zielona Góra . W realizację zaangażowane są Towarzystwo Rozwoju Rodziny Zielona Góra i Fundacja Rozwoju MOTYLARNIA. Od marca, Ewelina pracuje w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Zielonej Górze, który prowadzi Towarzystwo Rozwoju Rodziny Zielona Góra. 
  • Agnieszka Chyrc razem ze Stowarzyszeniem Instytut Równości zorganizowała V Marsz Równości w Zielonej Górze i Piknik Równości, a Ewelina Hajłasz i Towarzystwo Rozwoju Rodziny Zielona Góra w ramach wydarzenia umożliwili zrobienie szybkich testów na HIV i HCV.
  • Wiktoria Aleksandra Barańska była współorganizatorką Marszu Równości w Sanoku!
  • Gocha Kulczycka wystartowała z programem dla Tęczowej Młodzieży z Opola i okolic. Aktywnie wspiera działanie oddolne dla ekipy z Tęczowego Opola, m.in. w organizacji Marszów Równości w Opolu.

Warsztaty i spotkania prowadzimy jeszcze w innych częściach Polski, ale nie zawsze dzielenie się tymi informacjami publicznie wspiera organizację kolejnych spotkań. Przeciwników edukacji seksualnej jest wielu, a my nie zawsze chcemy się z nimi mierzyć, bo organizacja spotkań i ich prowadzenie wymaga od nas wystarczająco dużo energii. Współpracujemy z tymi osobami, które nas zapraszają i doceniają naszą pracę, a tych jest bardzo wielu!

Rozkręcamy się!