W regionach

Zgłosiły się do nas osoby ze wszystkich województw! Szkolimy edukatorki/ów z woj.: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

 

Edukatorki
i edukatorzy

Szkolimy 40 wspaniałych osób z całej Polski. Tutaj przedstawiamy ich sylwetki, powoli, ale konsekwentnie. Każda kolejna osoba pojawiająca się poniżej to ogromna radość i duma z tego, że tworzymy taki świetny zespół.

Radosław Bednarski – trener antydyskryminacyjny z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, warsztatów i treningów antydyskryminacyjnych dla osób dorosłych, nauczycieli i nauczycielek oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Różnorodności Społecznej UP-DATE realizującego programy edukacji antydyskryminacyjnej, międzykulturowej i seksualnej. Od 2015 r. organizator Żywej Biblioteki w Wałbrzychu oraz wspierający organizację wielu Żywych Bibliotek na Dolnym Śląsku i poza nim. Realizator wielu projektów społecznych, w tym współfinansowanych ze środków samorządowych i rządowych. Posiada licencjat z socjologii o specjalności psychosocjologia.

Krystyna Bezubik – dr literaturoznawstwa, pisarka, blogerka, edukatorka seksualna, trenerka profilaktyki, nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem. Należała do Stowarzyszenia Inicjatyw Kobiecych Kobieteria w Białymstoku, współpracowała przy organizacji Podlaskiego Kongresu Kobiet. Ukończyła kurs w ramach szkoły Sex&Love School Karo Akabal. Obecnie współpracuje między innymi z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce. Wierzy, że zdrowe i świadome życie seksualne jest wartością samą w sobie, która wpływa na każdy obszar życia.

Iga Borowiecka Grzywacz – członkini Amnesty International, uczestniczka projektów takich gigantów jak: Amnesty International, PAH, UNICEF, Polin i współautorka materiałów edukacyjnych o kryzysie klimatycznym dla Centrum Cyfrowego w Warszawie. W zawodzie belferskim od ponad 20 lat i trzech pokoleń, od kilku gospodyni miejsca spotkań artystycznych Pracowni Działań Twórczych kARTka. Od niedawna współautorka i współprowadząca internetową audycję z zakresu edukacji seksualnej, klimatycznej i kulturowej „Po zmroku”.

Kamila Dembska – mama dwóch synów, przewodniczącą rady rodziców w szkole jednego z nich. Na co dzień poważna doradczyni ubezpieczeniowo-finansowa, ale jej serce jest zupełnie gdzie indziej. Od lat wspierająca kobiety na drodze do równości, zaangażowana w prawa mniejszości seksualnych, dbająca o wyrównywanie szans w środowiskach małych miast i wsi. Na każdym kroku dbająca o rozwój dzieci i młodzieży. Uważająca, że w sprawie edukacji seksualnej potrzebujemy „wszystkich rąk na pokładzie”, stąd jej zaangażowanie w ten projekt. Jej hasłem przewodnim w życiu jest „takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie”. Patriotka, z troską patrzącą na Polskę.

Eliza Gaust – kulturoznawczyni i edukatorka seksualna, przeszkolona przez Fundację Nowoczesnej Edukacji Spunk w ramach projektu Edukacja Seksualna Polska. Na co dzień pracuje w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana jako koordynatorka projektów. Pisze artykuły, prowadzi warsztaty antydyskryminacyjne i wielokulturowe. Prezeska stowarzyszenia O!Środek działań równościowych i wiceprezeska stowarzyszenia HaKoach, w ramach którego współtworzyła narzędzie edukacyjne „Elementarz HaKoach”. Autorka internetowej platformy antydyskryminacyjnej opowiedzsie.pl , inspirowanej Żywą Biblioteką, którą w Łodzi koordynuje od 2013 r. Uwielbia podróże i swojego psa Fiodora.

Monika Karanowska – pedagożka, terapeutka pedagogiczna, nauczycielka wychowania do życia w rodzinie. Specjalistka w tematach profilaktyki uzależnień i profilaktyki przemocy w rodzinie, członkini komisji przy Burmistrzu Miasta Kętrzyn. Realizatorka wielu projektów dotyczących praw człowieka i edukacji globalnej. Wolontariuszka uhonorowana nagrodą Amnesty International Polska. Aktywnie działa na rzecz młodzieży i z młodzieżą, z którą właśnie powołała do życia Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Sztama”. Zawsze zaangażowana w sprawy młodych osób i otwarta na ich potrzeby.

Agata Karchut – życiowa optymistka. Mama nastolatka. Społeczna dusza, z praktycznym podejściem do życia. Animatorka, pedagożka i doradczyni zawodowa. Od ponad 15 lat związana z NGO, realizuje się też jako dziennikarz współprowadząc poranny program w lokalnym radiu. Specjalistka od działań PR i promocji. Pracuje również na rzecz osób wykluczonych społecznie. Prowadzi warsztaty z zakresu aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej z młodzieżą, dorosłymi oraz kobietami w trudnych sytuacjach życiowych. Praca na rzecz osób z niepełnosprawnościami szczególnie jest jej bliska. Relacyjna, z ogromną intuicją i nosem do ludzi. Otwarta na świat.

Dominika Repetto Czapska – aktywistka i pedagożka edukacji przez sztukę, pracująca przy koordynacji łódzkich festiwali. Specjalistka do spraw Social Media i marketingu w sieci. Bardzo blisko z naturą i kuchnią roślinną Organizuje autorskie warsztaty i wyjazdy około kulinarne. Autorka bloga Smakoszki Jaroszki i wielu projektów związanych z kuchnią roślinną. Miłośniczka komiksów i szeroko pojętej kultury i sztuki. Wyznaje zasadę „żyj i daj żyć innym”, pragnąc dać ludziom poczucie bezpiecznej przestrzeni.